Петя Баракова и Ева Янева носят победа на Жешув в Полша (снимки)

Българските волейболистки Петя Баракова и Ева Янева и техният Девелопрес СкайРес (Жешув) записаха четвърта поредна и общо 13-а победа в полската Лига. Воденият от Лоренцо Мичели тим надигра категорично седмия в класирането Е. Леклерк Радомка Радом с 3:0 (25:16, 25:18, 25:16) в двубой от 17-и кръг.

Петя Баракова бе титуляр и изигра мача на много добро ниво, като реализира 4 точки (2 блокади). Ева Янева се появи на терена като резерва в третия гейм, като записа на сметката си 3 точки (60% ефективност в атака, 14% перфектно и 29% позитивно посрещане).

Най-резултатна бе Йелена Благойевич с 12 точки (3 блокади), 11 добави Катарина Витковска (3 аса, 5 блокади).

За отбора от Радом Британи Аберкромби приключи с 9 точки.

Девелопрес е на втората позиция в класирането с 38 точки (13 успеха, 3 загуби), Е. Леклерк е с 19 точки (6 победи, 11 поражения).

В следващия кръг Баракова, Янева и съотборничките им се изправят срещу ДПД Легионовиа (Легионово), като мачът е на 8 февруари (петък) от 21:30 часа.