Левски падна и от тима на Хичо, "сините" с трета поредна загуба при Дерменджиев

Отборът на Левски записа трета поредна загуба през зимната подготовка при новия треньор Георги Дерменджиев. Този път "сините" отстъпиха с 1:2 от руския Урал на стадион "Г.С.З." в Ларнака. Така столичани остават без победа в контролите, а треньорът има само поражения на този етап начело на 26-кратните шампиони.
Голмайсторът Станислав Костов вкара единственото попадение в 51-ата минута. Преди това Андрей Панюков (3,9) още в началото беше дал два гола аванс на руснаците, в чийто редици 90 минути игра Николай Димитров-Хичо. След първите 25 минути на мача, когато "сините" бяха много слаби, тимът на Левски показа най-доброто си лице през подготовката, но е още много далеч от желаното.

"Сините", които нямаха победа след първите си три мача, имаха за цел да покажат по-добра игра от срещите с УФА (1:1), Хенан и Висла (Плоцк). Тимът имаше две загуби от два мача начело с Георги Дерменджиев - 0:1 от китайците и 1:2 от поляците. Специалистът пое отбора преди 10 дни, като през това време беше продадена и голямата звезда Габриел Обертан. Бившият треньор на Лудогорец има ясната идея, че в оставащите мачове ще се опита да наложи титулярен състав, тъй като стартът на пролетния дял чука на вратата. Жерсон Кабрал и Антони Белмонт пропуснаха контролата, след като крилото се оплакваше от болка в десния прасец, а французинът от болки в кръста. Двамата тренираха тази сутрин индивидуално в Агия Напа.

"Сините" излязоха с три промени в стартовия състав от последната контрола срещу 13-ия в Полша. Младият Станислав Иванов, Белмонт и Станислав Костов бяха заменени от
Богдан Вашчук, Илия Юруков, който направи добър мач, и Сержиу Буш. Николай Михайлов бе на вратата, а Цветкович, Яблонски, Рейш и Горанов отново действаха в защита. Тиам и Юруков бяха опорните халфове в схема 4-2-3-1. Вашчук, Давиде Мариани и Паулиньо играеха зад Буш.

Националът на България Николай Димитров, който е юноша на "сините", беше титуляр срещу бившия си тим. Той е един от основните играчи на 9-ия в руското първенство. Интересното е, че тимът на Урал има две контроли днес - първо от 14:00 часа с Левски в Ларнака, след което от 17:00 часа в Лимасол със сръбския Чукарички. Щабът на "оранжево-черните" заложи на два различни състава в приятелските срещи, като титулярите излязоха срещу "сините".

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на синята легенда Александър Манолов, който ден по-рано напусна този свят на 75 години. Руският тим стартира ударно, като още в 9-ата минута имаше комфортна преднина от два гола. При първата атака на "оранжевите" Николай Димитров проби опасно отдясно и намери връхлитащия Панюков, който стреля от десет метра, но Ники Михайлов показа рефлекс и изби. Топката куриозно рикошира в крака на нападателя, удари се в лявата греда и влезе в мрежата. Шест минути по-късно цялата защита на българския тим проспа центриране от корнер, след което играч на Урал свали топката в малкото наказателно поле на Панюков, който оставен от Яблонски и Рейш без проблем вкара втори гол.

След нов корнер Михайлов остана на място след коварен изстрел с глава на руски футболист в 13-ата минута. Този път късметът беше на страната на Левски, тъй като коженото кълбо мина на сантиметри.

Чак в 26-ата минута Левски организира първа добра атака, но Буш не успя да спре топката в изгодна позиция след подаване на Мариани. Бразилецът Паулиньо пък напомни на най-добрите си дни, като с лекота преминаваше своя пряк пазач. Именно бразилецът беше най-положителна нотка в играта на тима воден от Дерменджиев. Крилото няколко пъти получи аплодисменти от феновете на тима по трибуните.

Таранът Буш пропусна да нанесе голов удар с глава в 28-ата минута след центриране от ъглов удар. Следващата минута Тиам изстреля истински снаряд от над 22 метра, преминал на сантиметри от горната греда.

Руснаците определено свалиха оборотите, докато играчите на Левски надигнаха глава. В 37-ата минута защитата на "оранжевите" сбърка, връщайки топката към вратаря. Буш открадна коженото кълбо и го подаде към Вашчук, който стреля от 18 метра, но вратарят Годзюр изби сбърка в ъглов удар.

На почивката Станислав Костов замени Буш, а Левски започна по-активно. В 48-ата минута Мариани стреля отдалеч, а топката мина покрай лявата греда. Активният Паулиньо преодоля двама бранители в 50-ата минута и стреля, но

Годзюр изби, а при добавката Костов прати топката в мрежата за 1:2. Това беше първо попадение от игра за "сините" през тази зима, след като тимът имаше гол от фаул и гол от дузпа в предните три проверки.

Голът даде импулс в играта на Левски, но следващите минути не падна изравнителен гол. Ники Кръстев, Илия Димитров и Станислав Иванов влязоха на местата на Михайлов, Башчук и Мариани. Резервният вратар показа добър рефлекс при удар с глава на
Отман Ел Кабир. Паулиньо пък след пореден хубав пробив стреля силно, но Годзюр отново спаси.

Павел Погребняк също влезе за Урал, а Кръстев беше блестящ в 81-ата минута. Стражът парира отново Ел Кабир, който остана сам срещу него. При следващата атака Паулиньо беше близо до гол след майсторско подаване на Димитров.

Левски не успя да изравни в оставащите минути и записа трета поредна загуба. Това поражение няма как да влияе никак добре на самочувствието, но пък за разлика от предните срещи съставът на столичани показа пробуждане. Естествено е, че за амбициите на "сините" подобна серия от негативни резултати не е никак задоволителна.

Следващата проверка на "сините" ще бъде на 5 февруари срещу шампиона на Литва Судува. Двубоят ще се играе отново в Ларнака, но ще бъде от 17:00 часа.

ЛЕВСКИ - УРАЛ 1:2
0:1 Панюков (3)
0:2 Панюков (9)
1:2 Костов (51)