Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) /Почивка/

Валенсия превзе крепостта на Атлетик Билбао (видео)

Валенсия стигна до първа победа като гост през сезона в Ла Лига, след като надви солидния домакин Атлетик Билбао с 1:0 в среща от седмия кръг. Денис Черишев реализира гола в 27-ата минута. Това е първо поражение за баските на “Сан Мамес” за първенство от 18 мача насам. То е първо за тях и през шампионата досега. Евентуална победа щеше да изкачи “лъвовете” на върха. За Валенсия пък това е едва втори успех в Примера.

Гостите направиха много силен мач и можеха да се наложат по-убедително, но пропуснаха всичките си други възможности, а те не бяха малко. Йерай Алварес попречи на Родриго да вкара в 8-ата минута, а в 18-ата вратарят на Атлетик Унай Симон спаси коварен шут под гредата.

В 27-ата “прилепите” стигнаха до попадение след отлично включване отдясно на Феран Торес, който поднесе топката на Черишев на празна врата.

През второто полувреме Билбао засили натиска, но само Иняки Уилямс представляваше опасност за Валенсия. В 55-ата минута централният нападател засече подаване, но вратарят спаси, а при добавката ударът му срещна гредата. Уилямс застраши Яспер Силесен и малко по-късно с шут до гредата.

Гостите използваха всеки шанс за атака, но Максимилиан Гомес и Черишев пропуснаха сами срещу вратаря. За последните минути баските останаха с 10 души заради контузия на Юри Берчиче, който трябваше да напусне терена, а отборът му нямаше право на смени. В добавеното време Йерай спаси с тяло удар на Торес, който се беше запътил към опразнената мрежа.

През идната седмица Валенсия приема Аякс в Шампионската лига.