(АРХИВ) Милан и Интер представиха проектите си за новия "Сан Сиро"
(АРХИВ) Милан и Интер представиха проектите си за новия "Сан Сиро"
26 сеп 2019 | 12:12
8790
0
Италианските грандове Милан и Интер представиха вижданията си за новия стадион, който възнамеряват да построят. Представителите на двата клуба - Паоло Скарони и Алесандро Антонели, се обединиха около мнението, че “Джузепе Меаца” трябва да бъде съборен и на негово място да бъде издигнато ново 60-хилядно съоръжение.
Два са крайните проекти, останали в надпреварата. При единия новият стадион ще сменя цветовете си, а другият е вдъхновен от катедралата "Дуомо".
“Стадион “Джузепе Меаца” вече не е подходящ за два големи клуба с амбиции за основни роли на европейската сцена. Сравнявайки го с останалите стадиони в Европа, той е съвсем друго нещо. Обичаме “Меаца”, но този стадион изживя живота си.
Il progetto Manica-CMR per il nuovo stadio di #Inter e #Milan: il prato di San Siro sarà lasciato intatto sul tetto del nuovo centro commerciale pic.twitter.com/NhujM0ao9Z
Инвестицията за новия стадион и района около него ще бъде на стойност 1,2 млрд. евро и ще осигури гостоприемна обстановка за 60 хиляди на трибуните, но също така район, който ще се ползва 365 дни в годината с широки зелени зони”, обясни президентът на “росонерите” Скарони.
“Нашият проект ще бъде много по-зелен, по-екологичен и с по-малко визуално и акустично въздействие върху града. Новият стадион ще има с 60% по-малко шумово въздействие върху града, тъй като ще бъде затворен”, сподели още босът на седемкратния европейски шампион.
Шефът на Интер Антонели също се обяви за ново модерно съоръжение. “Искахме проект, който да се впише в плановете за Милано 2030, но също така стадион, който да отговаря на потребностите на бъдещото поколение. Той ще бъде за гражданите на Милано, не само за футболните фенове. Хората питат защо не реновираме “Меаца”. Първата трибуна е изградена през 1926 година, втората 1956-а, а третата през 1990-а с покрива. Те имат малка връзка помежду си. Това означава, че мястото е много ограничено за бизнеса. Освен това има проблем с видимостта. Първата трибуна гледа само към терена и не позволява на публиката да види хореографията. С новите правила става въпрос не само за комфорт, но и за безопасност. Нашите изследвания показаха, че ако искаме да реставрираме стадиона, трябва разрушим първата трибуна, да работим върху третата, колоните и да снижим покрива. При такова изпълнение осъзнаваме, че ще загубим идентичността на стадиона”, заяви Антонели.