Интер усмири Лацио и продължава безупречния си ход в Калчото (видео)

Отборът на Интер постигна пета поредна победа в Серия “А” през този сезон. В междинния пети кръг “нерадзурите” надделяха над Лацио с 1:0 на “Джузепе Меаца”. Единственият гол отбеляза Данило Д'Амброзио в 23-ата минута. Отличен двубой изигра и стражът Самир Ханданович, за когото това беше мач номер 300 за тима. Така той дели третото място с Жулио Сезар по брой срещи на вратар за гранда от Милано. Първи е Валтер Дзенга с 473 мача за клуба.

Три промени беше направил Антонио Конте след победата с 2:0 над Милан. Титуляри бяха Кристиано Бираги, Матиас Весино и Матео Политано за сметка на Стефано Сенси, Квадво Асамоа и Лаутаро Мартинес. Симоне Индзаги беше сменил петима от стартовите си 11 от успеха над Парма с 2:0. Започнаха Бастош, Марко Пароло, Мануел Ладзари и Джони Родригес вместо Стефан Раду, Сенад Лулич, Лукаш Лейва и Адам Марушич. Най-интересната промяна обаче беше Фелипе Кайседо на мястото на голмайстора Чиро Имобиле, за когото това беше треньорско наказание заради острата му реакция при смяната му в миналия мач.
В първите 15 минути нямаше нито един удар по посока на двете врати, като преобладаваше играта в центъра на терена. В 16-ата Кайседо беше изведен на добра позиция, но Ханданович излезе и успя да избие топката от краката му. Още при първото си голово положение домакините откриха резултата. Това стана в 23-ата минута, когато Бираги центрира, а Д'Амброзио надскочи пазача си Джони и прати топката в противниковата мрежа. Още при първата атака на Лацио след това Хоакин Кореа отправи фалцов удар, който беше избит от Ханданович в корнер. В 27-ата пък мощен шут на Ромелу Лукаку профуча покрай вратата. В 34-ата минута Кореа беше изведе сам срещу Ханданович, но прехвърлящият му удар се оказа много неточен. Само две минути по-късно аржентинецът отново не успя да се разпише, след като стражът изби нов негов удар. В самия край на първата част словенецът спря изстрел и на Бастош.

В 59-ата минута Николо Барела излезе сам срещу Томас Стракоша, който обаче изби удара му. Топката попадна в Политано, но стражът успя да се върне и да парира и неговия изстрел. В 69-ата минута резервата Сенси прати топката над противниковата врата, а малко след това същото се случи и с шут на Лукаку. Последната опасност в мача дойде в добавеното време, когато Лаутаро отне топката от Луис Фелипе, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

Така Интер продължава да държи първото място в класирането с пълен актив от 15 точки. Лацио пък е осми със 7 пункта.

ИНТЕР - ЛАЦИО 1:0

1:0 Д'Амброзио (23')