БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Хърватия изпусна победата като гост на Азербайджан (видео)

Отборите на Азербайджан и Хърватия завършиха наравно 1:1 в среща от шестия кръг на евроквалификациите, която се игра в Баку.

Гостите тотално доминираха през първата част, като отправиха голям брой удари по посока на противниковата врата. Въпреки това, те стигнаха само до един гол, и то от успешно изпълнена дузпа на рожденика Лука Модрич в 11-ата минута. В добавеното време на първото полувреме гол на Димитрий Назаров от състава на домакините беше отменен заради явна засада, а това се повтори в 67-ата минута, когато Махир Емрели се разписа, но също беше зад защитата на “ватрените”. Финалистите от Мондиал 2018 намалиха темпото през второто полувреме и това даде шанс на азерите да стигнат до равенството. Това стана в 72-ата минута, когато Тамкин Халилзадех се разходи покрай цялата съперникова защита и прати топката в тяхната мрежа.

Хърватия е на първо място в група Е с 10 точки от пет мача, докато последният в нея Азербайджан спечели първата си точка след четири поражения в предишните си двубои.