Дания можеше да е лидер, а сега вече рискува да остане извън борда

Дания отново разочарова във важен двубой от европейските квалификации и рискува да изпусне едно от първите две места в група “D”. Този път северняците не намериха път към мрежата на Грузия като гости и двубоят завърши 0:0. Така отборът не само че пропусна шанса да излезе начело, а сега рискува да бъде задминат и от Швейцария, който е с мач по-малко. За финалите се класират само първите два отбора. По-рано през тази година “червено-белите” не надвиха и преките си съперници от Република Ирландия и Швейцария.

Водените от Кристиан Ериксен датчани не впечатлиха с изявите си в Тблиси, а и при малкото шансове, които сътвориха, не съумяха да преодолеят вратаря на домакините.

Мартин Брайтуайт пропусна в 24-ата минута, а в 51-вата неточен беше и Каспер Долберг. Веднъж и гредата лиши датчаните от радост - след удар на Кристиан Гиткяер в 82-ата. Домакините от Грузия бяха най-близо до попадение в 76-ата минута след шут на Вако.

През октомври Дания ще изиграе само една квалификация - срещу Швейцария на “Паркен” в Копенхаген.