Пето място за Кристина Борукова на Балканиадата в Правец

Шампионката на България на 400 метра с препятствия Кристина Борукова зае пето място в дисциплината на Балканиадата по лека атлетика в Правец. Тя финишира за 59.74 секунди. Другата българка в тази дисциплина Бояна Чепилева завърши десета с 64.19 секунди.

Шампионка на първенството стана представителката на Украйна Мария Миколенко с 56.45 секунди, следвана от сънародничката си Олена Колесниченко с 57.59 сек. Третото място на почетната стълбичка зае туркинята Кирчън Емел Сенли с 58.20 секунди.

На Балканиадата в Правец участват атлети от 19 страни, които са членки на Асоциацията на Балканските атлетически федерации и приятели (АБАФ).

На 400 метра с препятствия при мъжете българинът Николай Николов завръши десети за 53.51 сек. Шампион и тук стана представител на Украйна – Денис Нечипоренко с 50.71 сек.

В хвърлянето на чук при мъжете Живко Господинов се нареди седми с 61.00 м, а Даниел Файаз –Джахан е девети с 57.60 м.