Български футболист седна на пейката на мач в Бундеслигата

За първи път от близо четири година насам българин беше част от отбора си в Първа Бундеслига. Илия Груев-младши беше в групата на Вердер (Бремен) за домакинството на Аугсбург, но остана на пейката. Съотборниците му се наложиха с 3:2, като това беше мач от третия кръг. 19-годишният Груев е син на Илия Груев, който в момента е помощник-треньор на Вердер.

За последно Тодор Неделев беше в групата за сблъсък от германския елит на 28 ноември 2015 година - за двубоя на Майнц 05 срещу Айнтрахт (Франфкурт), но също не се появи на терена. Последното участие на Неделев пък е от далечния 26 април 2014 г.

Груев-младши, който действа като полузащитник и от пролетта има професионален договор, не влезе в игра най-вероятно заради факта, че мачът се оказа доста завързан. Наставникът Флориан Коофелт използва трите си смени чак в заключителните осем минути, когато отборът защитаваше преднината си от 3:2.

Като цяло Вердер не се представи на ниво, защото в продължение на час беше с човек повече, но на терена това не си пролича. Гостите имаха доста положения, а в края Флориан Нийдерлехнер дори удари греда.

Японецът Юя Осака беше над всички с два гола за домакините - в 6-ата и 67-ата минути. Джошуа Сарджънт вкара другото попадение за Вердер в 21-вата минута. Тимът на Аугсбург на два пъти изравняваше чрез Рубен Варгас - в 12 и 46-ата минути.

В 34-ата Стефан Лихтщайнер от гостуващия състав беше изгонен за два жълти картона.

За Вердер това са първи 3 точки за сезона, след като в предишните два мача тимът записа загуби. Баварците пък са само с 1 пункт.