ЛеБрон Джеймс и Лейкърс победиха Лука Дончич и Далас в дербито на деня в НБА

ЛеБрон Джеймс стана 9-ият играч в историята на НБА, който достига котата от 9000 асистенции, а Антъни Дейвис вкара 23 точки за успеха на Лос Анджелис Лейкърс над Далас със 108:95. След дербито на деня Езерняците имат 26 победи и 7 поражения, а Далас слезе от върха в Югозападната дивизия с 21/11.

Джеймс, който днес навършва 35 години, постигна 9000 асистенции 4:35 минути преди края на първата четвърт на мача, когато подаде на Дейвис да забие. Общо той завърши с 13 асистенции днес, а също така добави и 13 точки.

Дейвис вкара 8 от 12 изстрела от игра и записа 26-и мач през сезона с 20 или повече точкси. Кентавиус Колдуел-Поуп добави рекордните 19 точки, а Дуайт Хауърд остана с 15, но всичките през втория период от мача.

Лука Дончич беше водещ реализатор на гостите от Далас с 19 точки, но днес имаше сериозни трудности срещу защитата на Лейкърс и 9-ия му трипъл-дабъл през сезона в предишния двубой. Дончич не отбеляза нито един път от тройката, като и шестте му опита бяха неуспешни.