Брага остана без треньор

Управата на португалския първодивизионен футболен клуб Брага освободи старши треньора на отбора Рикардо Са Пинто заради слаби резултати. 47-годишният специалист пое състава през юни, но под негово ръководство тимът се представяше колебливо.

Брага преодоля груповата фаза на Лига Европа и се класира за 1/16-финалите, където ще играе срещу шотландския Рейнджърс. В националното първенство, обаче, отборът спечели едва 5 от 14 мача и заема осмото място в класирането, а през миналата седмица отпадна и на осминафиналите в турнира за купата на Португалия.

Фаворит за овакантения пост е наставникът на втория отбор на Брага Рубен Аморим, като от ръководството на клуба обявиха, че името на новия старши треньор ще стане ясно най-късно до края на седмицата.