Шефилд Юнайтед вече е само на точка от четвъртото място

Шефилд Юнайтед постигна трета поредна победа в Премиър лийг, след като надделя с 1:0 над Брайтън като гост. Великолепното представяне на "остриетата"  ги доближи само на точка от четвъртото място, заемано в момента от Челси. "Сините от Лондон" обаче ще изиграят своя мач от кръга утре, когато гостуват на Тотнъм в столичното дерби. Единственият гол отбеляза Оливър Макбърни (23'), а две други попадения на гостите бяха отменени след намесата на ВАР.

Дейл Стивънс се завърна в състава на домакините след изтърпяно наказание. Джон Флек пък пропусна срещата за "остриетата" именно заради санкция. Крис Уайлдър започна на неговото място. Макбърни замени Лис Мусе.

Още в осмата минута Джон Игън даде аванс на Шефилд, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради игра с ръка на бранителя. В 23-тата лоша игра на домакините в защита даде шанс на Макбърни да се пребори с Уебстър за една дълга топка. Шотландецът си поведе добре и напредна зад защитната четворка. Въпреки че ъгълът бе малък, Макбърни стреля до близката греда, топката чукна стълба и влезе във вратата на Райън.

Домакините владееха топката и разменяха много безцелни подавания, но по никакъв начин не затрудниха Хендерсън.

В 49-ата минута Макголдрик пропусна страхотна възможност да удвои, след като излезе очи в очи с Райън, премина покрай него, но след това не успя да намери опразнената врата и стреля встрани.

В 54-тата ВАР за втори път отмени гол на Шефилд - този път заради засада на О'Конъл.