Сабонис и Брогдън приключиха серията на Лейкърс далеч от Ел Ей

Домантас Сабонис вкара 26 точки, а Малкълм Брогдън се отличи с решителния кош 36.4 секунди преди края при успеха на Индиана със 105:102 над лидера в Западната конференция на НБА Лос Анджелис Лейкърс. Така серията от 14 поредни победи като гост за "езерняците" беше спряна.

Брогдън вкара 7 от последните 10 точки на домакините, а Сабонис успя при един от двата наказателни удара 10.7 секунди преди края на мача за успеха, който е 19-и от 28 мача за Пейсърс. Те се нареждат на 2-о място в Централната дивизия.

ЛеБрон Джеймс вкара 20 точки, взе 9 борби и подаде 9 асистенции, но пропусна от тройката 11.7 секунди преди края, когато опита да поеме отговорност за краен успех. Лос Анджелис също така пропуснаха и последните два изстрела в мача, пробвайки да стигнат до продължение.

Мачът изглеждаше под техен контрол в началото, когато дръпнаха с 9-0, а също така и в средата на четвъртата част с 95:91. Но явно без друга от звездите си Антъни Дейвис не успяха да удържат натиска на домакините.

Лейкърс остава начело в Конференцията си с 24 победи и 4 поражения.