Мексико също усети магията на Лука Дончич (видео)

Лука Дончич постигна осмия си “трипъл-дабъл” от началото на сезона, а Далас спечели със 122:111 срещу Детройт в Мексико Сити. 20-годишният словенски гард бе във вихъра си и омагьоса над 22 хиляди зрители, които присъстваха на срещата с Пистънс в мексиканската столица.

Преди началото на двубоя бившият играч на Реал (Мадрид) приветства феновете на испански, а след това остави играта му да говори. Дончич завърши с 41 точки, 12 борби и 11 асистенции за 34 минути игра, като част от завършващите му подавания бяха просто спиращи дъха - било то алей-уп пасове или просто такива, които разсичаха без проблеми защитата на съперника.

Далас вече е с баланс от 17-7, като за последно тексасци са имали подобен старт на годината през сезон 2014/2015. Младият словенец получи подкрепа от Сет Къри, който вкара 30 точки като резерва, а 18 от тях дойдоха само в рамките на втората четвърт. Кристапс Порзингис добави 20 точки, 8 борби и 3 чадъра за победителите.

“Ставаме все по-добри с всеки изминал ден. Кристапс също ще играе все по-добре, а ако ние двамата вървим в правилната посока, това ще се случва и с целия отбор”, коментира Дончич, който се превърна в първият играч в историята на НБА, записал "трипъл-дабъл" в мач извън пределите на САЩ.

Андре Дръмънд с 23 точки и 15 борби бе най-резултатен за Детройт, Дерик Роуз отбеляза 19 точки, а Маркийф Морис приключи с 16.