43 години по-късно: Реймс отново победи Сент Етиен

Реймс постигна дългоочаквана победа с 3:1 при домакинството си на Сент Етиен от 17-ия кръг на Лига 1. Това е първи успех във френския елит за тима над този съперник от 19 юни 1976 година, когато печели с 3:2. Оттогава насам “зелените” имаха 9 победи и 7 равенства в мачовете между двата отбора в първенството.

Домакините поведоха в резултата още в 10-ата минута, когато след серия от карамболи в противниковата защита Реми Удин с акробатичен удар прати топката в мрежата. Гостите изравниха в 59-ата минута чрез появилия се от скамейката Ромен Амума. Голмайсторът на Реймс Булае Диа обаче върна преднината на тима в 67-ата минута, засичайки с глава центриране на Ксавие Шавалерин. В добавеното време резервата Муса Думбия отне топката от Франк Хонорат и веднага се разписа с мощен шут за крайното 3:1.

Така Реймс се изкачи на 8-ото място в класирането с 24 точки или само с една по-малко от Сент Етиен, който е на 7-ата позиция.