С късен гол Реймс спаси непобедимата си серия срещу Бордо

Отборите на Реймс и Бордо завършиха наравно 1:1 на "Огюст Делон" в двубой от 15-ия кръг на Лига 1.

Домакините бяха по-опасният отбор през целия мач, но въпреки това бяха много близо до това да претърпят поражение. От друга страна, жирондинците показаха по-голяма ефективност и стигнаха до гол с единствения си точен изстрел в мача. Основната заслуга за това е на Джош Мажа, който се разписа с пета в 27-ата минута.

В 72-ата положението за Реймс допълнително се стъжни, след като Жак-Алексис Ромао получи втори жълт и съответно червен картон заради грубото си влизане в краката на появилия се като резерва Юсуф Сабали. Все пак тимът стигна до изравнително попадение в добавеното време, когато Булай Диа засече центриране на Хюн-Жун Сук. Така “червено-белите” съхраниха серията си от мачове без загуба срещу този съперник, като те вече са 11 на брой.

В друг мач от кръга Ним направи реми 1:1 при домакинството си на Метц. Резултатът откри Хабиб Диало в 30-ата минута за гостите, а другият гол в мача беше дело на Рено Рипар.