Уфа спечели и в Грозни (видео)

Отборът на Уфа завърши есенния дял от сезона по възможно най-добрия начин - с победа като гост. Съставът на Вадим Евсеев се налои с 1:0 при визитата си на Ахмат и няма загуба в последните си 5 мача. Единствения гол в Грозни вкара Азер Алиев в 10-ата минута.

Голяма заслуга за попадението имаше Вячеслав Кротов, който проби отдясно и намери Алиев, а той хладнокръвно прати топката в мрежата. След това Уфа се дръпна в половната си и се защитаваше спокойно. Ахмат все пак можеше да изравни до почивката, но Андрес Понсе уцели гредата.

През второто полувреме смените и по-офанзивната игра на домакините не доведоха до промяна. Нещо повече - контрите на Уфа бяха много опасни и при една от тях само блестящата намеса на Евгений Городов попречи на Даниил Фомин да се разпише.

За Ахмат загубата беше първа в последните 6 мача. Тимът е 13-и в подреждането с актив от 19 точки - една повече от Криля Советов и Рубин.