Шумен 2007 с категорична победа над Ботев (Нови пазар)

Шумен 2007 взе очакван успех при домакинството си на Ботев (Нови пазар) в мач от ХV-и кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Двубоят се игра на градския стадион „П.Волов“ в Шумен при лек дъждец и пред около 60-70 зрители. Шуменци победиха съперника с 6:2, като попаденията реализираха Едвин Исмаил, Живко Герчев (3), Юлиян Загоров и Сонер Джемил. За гостите точни бяха Йордан Миленов и Фатих Фаик.

Регионалното дерби започна във вихрено темпо. Още във 2-ата минута бърза атака на шуменци завърши с гол. Радостин Стефанов стреля мощно от рамките на наказателното поле, но вратаря на гостите Симеон Красенов изби топката. Тя попадна в краката на Едвин Исмаил, който в добавката я прати в мрежата на новопазарци. В 7-ата минута Живко Герчев удвои преднината на шуменци след като получи топката в рамките на наказателното поле. Новопазарци приеха хладнокръвно предизвикателството и отвърнаха на удара с удар. В 10-ата минута капитанът Димитър Димитров от пряк свободен удар изсипа топката в наказателното поле на Шумен 2007, където Йордан Миленов с глава я заби в мрежата на Калин Младенов. Две-три минути след това Фатих Фаик видя, че стража на шуменци е доста напред в наказателното си поле и със силен удар го прехвърли и заби топката за 2:2.

Въпреки, че допуснаха бързо изравняване на резултата момчетата на треньора Александър Димов успяха да си върнат головото предимство в мача. В 20-ата минута бе отсъдена дузпа в тяхна полза, която беше реализирана от Юлиян Загоров – 3:2. В началото на втората част шуменци отново бяха радостни с гола на Живко Герчев още в 46-ата мин. Головото предимство даде нови криле на домакините за още попадения във вратата на гостите. Шуменци владееха играта в тази част на мача, а непрестанните им атаки към вратата на Симеон Красенов бяха материализирани с нови два гола. В 83-ата минута току-що влезлият Сонер Джемил покачи на 5:2, а в 89-ата Живко Герчев направи хеттрик за крайното 6:2.