АЗ Алкмаар получи червен картон и върна два гола (видео)

Отборите на АЗ Алкмаар и Партизан направиха 2:2 в мач от група “L” на Лига Европа. Домакините изоставаха с 0:2, получиха червен картон в 84-ата минута и вкараха два гола в 88-ата и 90-ата минути. Холандците се класираха с това равенство, като ще си оспорват първата позиция в групата в последния кръг срещу Манчестър Юнайтед.

В 16-ата минута Начо вдигна топката, Асано овладя прецизно и подаде към Асано, който реализира - 0:1. В 27-ата гостите реализираха след контраакция. Топката беше отнета и за секунди попадна в мрежата на холандския тим. Жделар асистира на Бизот, който направи 0:2. Статистиката на полувремето показа цели 72% владение на топката в полза на домакините. Въпреки това до почивката холандците не отправиха нито един точен удар.

В 84-ата минута Боаду получи втори жълт картон. Това сякаш амбицира допълнително домакините. В 88-ата Друйф пусна топката покрай вратаря за 1:2. В 90-ата отново той се превърна в герой със "златно" за домакините попадение. Преди това АЗ дори удари греда в предната атака.