Спортинг (Лисабон) си осигури класирането напред (видео)

Отборът на Спортинг (Лисабон) си осигури участие в 1/16-финалите на турнира Лига Европа, след като разгроми ПСВ Айндховен с 4:0 в двубой от 5-ия кръг на група D. С успеха португалският гранд изхвърли холандците от продължаване в турнира.
Австрийският ЛАСК също си осигури място в следващата фаза, след като победи Розенборг с 2:1 като гост в другия мач от групата. Головете за успеха отбелязаха Томас Гойгингер в 20-ата и Доминик Фрийзер в 54-ата. За норвежците отбеляза Бьорн Йонсен в 45-ата минута.
Португалският гранд се нуждаеше от задължителна победа, за да продължи напред и започна вихрено. Още в деветата минута Спортинг откри чрез Луиш Фелипе, който отбеляза сякаш на шега с глава след разсеяна игра на отбраната на ПСВ. В 16-ата минута Бруно Фернандеш удвои с удар с десния крак от границата на наказателното поле.
Холандците се опитаха да се върнат в мача и създадоха няколко положения, но не успяха да затруднят сериозно Спортинг. В края на полувремето се стигна до сериозно разбъркване пред вратата на ПСВ, но до гол не се стигна. Така се стигна до 42-ата минута, когато след изпълнение на корнер Жереми Матийо от воле успя да отбележи за 3:0. Темпото на игра през втората част спадна, но все пак домакините успяха да стигнат до ново попадение чрез Фернандеш от дузпа в 64-ата минута, която бе отсъдена за нарушение на Тимо Баумгартл срещу Маркос Акуня.
В последния кръг португалците гостуват на ЛАСК, докато холандците приемат Розенборг в мач без значение за тях.
Спортинг Лисабон - ПСВ Айндховен 4:0
1:0 - Фелипе (9)
2:0 - Фернандеш (16)
3:0 - Матийо (43)
4:0 - Фернандеш (64-дузпа)
Спортинг: Масимилиано, Акуна, Боласие, Думбия, Фернандес, Илори, Матийо, Фелипе, Роазие, Вието, Вендел.

ПСВ Айндховен: Унерстал, Баумгартъл, Бергвийн, Брума, Дъмфрийс, Хендрикс, Ихатарен, Мален, Росарио, Садлиек, Виергевер.