Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:1 /почивка/

Берое обърна Казанлък за победа №3 в НВЛ-жени

Волейболният тим на Берое (Стара Загора) записа трета победа в НВЛ-жени. "Зелено-белите" се наложиха като гости над Казанлък Волей с 3:1 (23:25, 25:15, 25:18, 25:20) в мач от 6-ия кръг на първенство, игран тази вечер в зала "Багира" в Града на розите.

По този начин момичетата на Петър Дочев са 4-ти във временното класиране с 10 точки след 3 победи и 3 загуби. Казанлък пък са на 5-о място също с 3 победи и 3 загуби, но със 7 точки. В следващия, последен, 7-и кръг от първия полусезон Берое е домакин на Славия, а Казанлък гостува на ЦСКА. Мачовете са в петък (29 ноември) съответно от 17,30 и 18,00 часа.

"Розите" стартираха силно в първия гейм, като поддържаха преднината в по-голямата част от него. Домакините от Казанлък позволиха на Берое да изравни за 19:19, но след това отново успя да вземе инициативата и да поведат след 25:23. В следващите три части Берое набра инерция и без проблем затваряха геймовете, постигайки нова победа.

Най-полезни за Берое станаха Радостина Маринова (3 блока, 4 аса и 63% ефективност в атака) и Ваня Върбанова (1 блок, 53% ефективносст в атака и 36% позитивно посрещане) с 19 и 17 точки за победата. За домакините от Казанлък Патрисия Йончева (44% ефективност в атака и 62% позитивност в атака и Кристина Йорданова (1 блок, 1 ас, 55% ефективност в атака и 39% позитивно посрещане) реализираха 15 и 14 точки.