Камен Хаджиев и Академия Пушкаш шокираха Фехервар с Георги Миланов

Камен Жаджиев и неговият тим Академия Пушкаш спечелиха "българското" дерби в Унгария срещу Георги Миланов и МОЛ Фехервар. Те постигнаха изненадваща победа с 3:1 като гост и по този начин свалиха съперника си от лидерската позиция във временното класиране. И двамата българи започнаха като титуляри за своите отбори, но Миланов бе заменен в 61-ата минута, докато Хаджиев остана на терена през целия мач.

Гостите поведоха още във 2-ата минута чрез Ванечек, а в 26-ата минута Гюршо удвои.

Шокът да МОЛ Фехервар стана пълен в 71-ата минута, когато отново Гюршо направи резултата класически в полза на Пушкаш.

Едва в последната минута на срещата домакините вкарапа почетен гол чрез ветерана Юхаш, но той не бе от особена полза.

След тази среща МОЛ Фехервар падна на 2-ата позиция в класирането с 26 точки, с 1 по-малко от Ференцварош, който излезе начело. Академия Пушкаш пък се изкачи до 4-ото място с 23 точки.