РБ (Лайпциг) прегази пореден съперник с атакуващ футбол

С пореден силен мач РБ (Лайпциг) разби Кьолн с 4:1 у дома в среща от 12-ия кръг на Бундеслигата и съкрати до една точка преднината на Борусия (Мьонхенгладбах) на върха. Шампионът Байерн (Мюнхен) е със същия актив като този на “червените бикове”, което прави битката за титлата още по-интересна. Така Лайпциг вече има 12 успеха от 18 срещи във всички турнири от началото на сезона. В рамките на германския шампионат Разенбалшпорт е с най-добрата голова разлика (+20) и дели с баварците първата позиция за най-резултатна атака (33 гола). Само за последните си пет срещи изобщо играчите на Юлиан Нагелсман са забили 24 попадения.

Големите герои тази вечер бяха Емил Форшберг и Кристофър Нкунку. Първият реализира два гола от статични положения - в 32-ата от дузпа и в 79-ата от пряк-свободен удар, а вторият асистира за едно попадение и спечели нарушението за наказателния удар. И този път не се мина без гол на Тимо Вернер, като точно германският национал откри резултата в 22-ата минута. Конрад Лаймер направи 3:0 в 37-ата, а веднага след това Рафаел Шихос се разписа за Кьолн.

Тимо Вернер стана най-младият играч с 200 мача в Бундеслигата, като той записа това постижение на 23 години и 262 дни.

В сряда Лайпциг приема Бенфика в следващия си двубой от Шампионската лига, а след това ще гостува на Падерборн 07.

Този мач на Кьолн беше дебютен за новия наставник Маркус Гисдол, който беше назначен преди дни. Отборът записа четвърта поредна загуба в елита и остава в зоната на изпадащите.