Лайпциг помрачи празненствата в Берлин (видео)

РБ (Лайпциг) продължи убедителното си представяне при гостуванията на Херта (Берлин). Тимът, който дебютира в Бундеслигата през 2016 година, за четвърти пореден път триумфира при визитата си на "Старата дама" и продължава да има стопроцентова успеваемост стрещу този съперник далеч от дома - 4 победи от 4 мача след 4:2 днес. Друга впечатляваща серия също бе продължена - Юлиан Нагелсман все още няма загуба срещу Херта в кариерата си на треньор.

Преди началото на срещата в средата на терена бе издигната импровизирана Берлинска стена, на която бе написано “Обединени срещу стените, обединени за Берлин”. Навръх 30-годишнината от падането на стената, разделяща Западен Берлин и Германската демократична република, феновете отново я “събориха”, а след това в сектора с агитката на Херта бе издигната хореография, посветена на събитието. Херта откри резултата след малко повече от половин час играч.

Защитникът на домакините Максимилиан Мителщат вкара първото си попадение в Бундеслигата с плътен шут извън наказателното поле, попаднал в долния десен ъгъл на Петер Гулачи за 1:0. В следващите минути обаче друг дефанзивен футболист на берлинчани се превърна в главно действащо лице на “Олимпиящадион”, а неговото име бе Карим Рекик.

Лайпциг възстанови равенството в 38-ата минута след безапелационно изпълнена дузпа от страна на Тимо Вернер. Наказателният удар бе отсъден заради игра с ръка именно на Рекик, който продължи лошата си серия и в края на полувремето. Тогава гостите спечелиха първа топка в центъра на терена и разиграха добра комбинация, завършила със силен изстрел на Марсел Забитцер от над 25 метра, след който топката се удари в Рекик и за втори път влетя в мрежата на Ярстайн - 1:2 в 45-ата минута.

Появилият се в игра като резрва Кевин Кампъл сякаш реши всичко в днешния двубой, реализирайки трети гол за РБ (Лайпциг). Бившият национал на Словения получи пас от дълбочина и напредна по левия фланг, след което влезе навътре и шутира с десния крак за 1:3. Това обаче не бе последното попадение за днес - Тимо Вернер се разписа за единадесети път в първенството този сезон минути преди края, когато отбеялза за 1:4, а секунди след това Дейви Зелке отвърна за 2:4.