Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:0

Лейкърс с нова победа в столицата на Калифорния

Силен мач изигра и ЛеБрон Джеймс, който изведе Лос Анджелис Лейкърс до трудна победа с 99:97 над Сакраменто. Домакините започнаха силно и поведоха с 30:20 след първата част.

Лейкърс отговориха с 20:29 и 21:25 във втората и третата част, за да се стигне до разлика от едва една точка в последната четвърт 26:25 в полза на тима от столицата на Калифорния. Джеймс завърши с 29 точки и 11 асистенции, а лидерът на Запад Лейкърс печели 10-и мач от последните си 11. Най-резултатен за Кингс бе Бъди Хийлд с 21 точки.

С тройка на Малик Монк със сирената Шарлът победи Детройт със 109:106. Монк завърши с 19 точки и помогна на Хорнетс да прекъсне серия от четири загуби. Лангстън Галоуей вкара рекордните в кариерата си 32 точки за Детройт.