Лестър продължава да лети, Арсенал се отдалечи от ШЛ (видео)

Лестър постигна пета поредна домакинска победа в първенството, след като се справи с един от конкурентите си за топ 4 Арсенал. Отборът на Брендън Роджърс спечели с 2:0 и се изкачи на второ място в класирането. Джейми Варди и Джеймс Мадисън се разписаха в рамките на седем минути през второто полувреме и донесоха трите точки на "лисиците".

Домакините продължиха с отличното си представяне и феновете на “Кинг Пауър Стейдиъм” вече пеят за завръщане в Европа, като засега тимът се е насочил към Шампионската лига. Именно шансовете за класиране в този турнир намаляват за Арсенал, който изостава на 8 точки от четвъртия Манчестър Сити.

Под проливния дъжд в Лестър отборът на Брендън Роджърс беше по-активен от началото. Въпреки това гостите стигнаха до първата по-опасна ситуация, която Лаказет пропусна. Бързите атаки на "лисиците" създаваха сериозни проблеми на защитата на съперника, а Бернд Лено на няколко пъти трябваше да излиза напред, за да се намесва. Домакините натискаха, като чакаха своя момент. При една от по-добрите ситуации Айосе Перес стреля над вратата.

През второто полувреме Лестър продължи да е по-добрият отбор. Той можеше да поведе в 51-ата минута, но удар на Ндиди нацели гредата. Малко по-късно Обамеянг прати топката в мрежата, но от положение на засада, която дори не бе разгледана с ВАР.

Логичното се случи в 67-ата минута, когато Джейми Варди откри резултата. Нападателят получи топката от Тилеманс и реализира 11-ия си гол в първенството за този сезон, с което отново поведе при голмайсторите. Варди се размина с втори гол няколко минути по-късно. Влезлият като резерва Демарай Грей направи двойно с Харви Барнс и след това изведе Вард, но неговият удар бе отразен от Лено.

Лестър удвои аванса си в 76-ата минута, което накара Брендън Роджърс да празнува на тъчлинията. Атаката мина през Ндиди, той намери Варди, който изведе Мадисън, а халфът стреля през краката на Белерин и не остави шансове на вратаря на гостите. Този гол до голяма степен реши мача, като играчите на Арсенал бяха надиграни и вече не виждаха пък към обрат.

ЛЕСТЪР - АРСЕНАЛ 2:0
1:0 - Варди (68)
2:0 - Мадисън (75)