Ще излезе ли Левски от кризата срещу Берое - отговорът от Николай Костов

АПОЕЛ обърна Карабах и завърза възела в група "А" (видео)

Отборът на АПОЕЛ постигна важна победа с 2:1 над Карабах в срещата между двата тима от 4-ия кръг в група "А" на Лига Европа. Кипърците измъкнаха трите точки след обрат, но този успех бе изключително важен за тях и ги върна в битката за продължаване напред в турнира. Българинът Симеон Славчев не бе в групата на гостите.

Карабах пръв взе преднина в мача. Още в 10-ата минута Медведев вкара с глава след корнер.

В 59-ата минута обаче резултатът бе изравнен. Соуза се разписа с глава с плонж след центриране от корнер.

Отново след корнер падна и третият гол в мача. В 88-ата минута топката бе центрирана към Ефрем, който пробва акробатичен удар, а след това Йоану отблизо я отклони във вратата за крайното 2:1.

С тази победа АПОЕЛ се изравни по точки с Карабах. Двата тима имат по 4, като са и с равни показатели при головата разлика - 7:8, но кипърците имат предимство в преките двубои. Севиля вече си осигури първата позиция, но битката за второто място в групата ще е жестока в оставащите два кръга, тъй като и последният Дюделанж запазва шансове с 3 точки в актива си.