ЧФР Клуж изхвърли Рен с късна драма (видео)

ЧФР Клуж направи огромна крачка към класиране на 1/16-финал в Лига Европа. Тази вечер румънският шампион отново победи с 1:0 Рен в среща от 4-ия кръг в група "Е" на Лига Европа и така окончателно уби надеждите на французине за излизане от групата.

Победата на ЧФР Клуж обаче бе доста драматична. "Железничарите" поведоха в резултата в 87-ата минута, когато Марио Рондон се разписа с глава след центриране от корнер.

Три минути по-късно обаче голмайсторът остави отбора си в намален състав, като си изкара червен картон за грубо нарушение в наказателното поле.

Истинската драма настъпи в добавеното време, когато Рен се хвърли във финален щурм и успя да стигне до гол, но той не бе зачетен заради фаул в атака.

Така ЧФР Клуж заема 2-ото място в класирането с 9 точки и се нуждае от още 1, за да си гарантира продължаване напред. Рен пък остава на дъното с 1 точка и без шансове за излизане от групата.