Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Рен припомни на Амиен вкуса от загубата

Отборът на Рен спечели с 3:1 срещу гостуващия Амиен в среща от 13-ия кръг на френското футболно първенство. С втория си пореден успех в Лига 1 възпитаниците на Жулиан Стефан събраха 18 точки и се изкачиха на осмото място в класирането. Гостите пък прекъснаха серия от пет поредни срещи без поражение в шампионата, а с актив от 16 точки заемат 15-ото място в подреждането.

Амиен откри резултата в 35-ата минута, когато Серу Гираси се разписа с удар по тревата от дъгата пред наказателното поле. Домакините отвърнаха бързо и четири минути по-късно Адриен Хюну изравни. Той направи добавка отблизо, след като вратарят Режис Гюртнер успя само да избие изстрел с глава на Жереми Морел след подаване от корнер. Рен стигна до пълен обрат след малко повече от час игра. Резервата Ромен Дел Кастильо се измъкна вдясно в пеналта и пусна нисък пас в малкото наказателно поле, където Мбайе Нианг с пета отклони в мрежата за 2:1. Домакините решиха всичко с трети гол в 79-ата минута. Бразилецът Рафиня реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Орелиен Шеджу срещу Нианг.