Нюкасъл изригна с три гола в Лондон (видео)

Отборът на Нюкасъл, който бе отбелязал едва шест гола в Премиър лийг от началото на сезона, победи с 3:2 Уест Хам като гост и се откъсна на четири точки над зоната на изпадащите. Киърън Кларк откри в 16-ата минута, когато засече с глава центриране от фаул. "Свраките" удвоиха шест минути по-късно след ново статично положение. Този път Федерико Фернандес надскочи стража на домакините Роберто. В 51-вата минута Джонджо Шелви вкара трети гол за гостите след добро изпълнение на пряк свободен удар.

Едва тогава "чуковете" се хвърлиха да обръщат този негативен развой. Фабиан Балбуена намали в 73-тата след удар отблизо, а Робърт Снодграс се разписа от воле в самия край. До драма обаче не се стигна и Нюкасъл ликува с трите точки.