Шаповалов не даде шанс на Монфис на 1/4-финала в Париж

Денис Шаповалов постигна изненадващо лесна победа над Гаел Монфис в сблъсъка между двамата от 1/4-финала на турнира от сериите “Мастърс” в Париж. Канадецът не остави никакви шансове на представителя на домакините, като го победи за 1 час и 1 минута игра с категоричното 6:2, 6:2.

Шаповалов взе инициативата още от самото начало с пробив в третия гейм на първия сет, а след това направи и още един за 4:1. До края на сета Монфис успя поне малко да спаси реномето си, печелейки следващото си подаване, но съперникът му се наложи с 6:2.

Вторият сет бе още по-категоричен за канадеца, който с два пробива поведе набързо с 4:0. След това последва размяна на геймове, но това устройваше Шаповалов, който записа ново 6:2 на сметката си и така затвори и мача в совя полза.

Така канадецът вече чака да научи съперника си на 1/2-финала, който ще бъде определен от сблъсъка между Рафаел Надал и Жо-Вилфред Цонга.