Надал сложи край на френските надежди за триумф в Париж

Рафаел Надал сложи край на френските надежди за триумф на турнира от сериите “Мастърс” в Париж. Матадора победи със 7:6(4), 6:1 представителя на домакините Жо-Вилфред Цонга. Сблъсъкът бе от 1/4-финалната фаза на турнира и продължи  1 час и 36 минути. Така испанецът стана последният тенисист, който намери място на 1/2-финалите.

Първият сет бе напълно равностоен. Всеки от двамата играчи печелеше убедително своето подаване, като не се стигна дори до една точка за пробив. Така се стигна до тайбрек, който бе доста по-вълнуващ с постоянна размяна на мини-пробиви в началото. В края обаче Надал показа по-здрави нерви и успя да стигне до успеха със 7:4 точки в своя полза.

Загубата на първия сет като че ли разколеба Цонга, който във втория не бе на нужното ниво, за да продължи да се бори с надъхания Надал. 34-годишният французин успя да спечели само един гейм до края на двубоя, докато съперникът му бе във вихъра си и затвори мача с 6:1 в своя полза.

С тази победа Надал си уреди среща с Денис Шаповалов на 1/2-финала. Двубоят помежду им е втори по програма не преди 17:30 часа, след срещата между Новак Джокович и Григор Димитров.