Рашфорд: Това не е дори половината от потенциала на този отбор

Нападателят на Манчестър Юнайтед Маркъс Рашфорд бе решаващата фигура в двубоя между “червените дяволи” и Челси и по този начин изпрати своя тим на четвъртфинал в надпреварата, след като отбеляза две попадения за крайното 2:1.

Първото попадение дойде преди почивката от дузпа за нарушение срещу Даниел Джеймс, а вторият гол бе страхотно изпълнение на фаул, което получи редица похвали. Юношата на Юнайтед даде своето обяснение за попадението.

“Заради топката е. Тя се движи надоли и нагоре, когато стреляш, така и когато тренираме. За щастие днес отиде в горния ъгъл. Това е е труден мач и сме доволни, че си тръгваме с победа като гост 2:0 (резултатът всъщност е 2:1)”, коментира младокът.

Той трябваше да отговори и на въпроси свързани с първото попадение от дузпа, което дойде само три дни след пропуска му срещу Норич, който също така не бе първи от началото на сезона. “Просто трябва да направиш стъпката. Когато моментът дойде, просто трябва да се отпуснеш. Днес това направи мача ни по-лесен. Второто попадение обаче бе решаващо, то “уби” интригата в мача, защото и преди сме били в това положение. Имахме няколко равенства и загуби, а винаги съм чувствал, че второ попадение ще реши нещата.

Бяхме изпаднали в затруднение, но в когато изпаднеш в такава фаза трябва да продължиш да се бориш за трите точки, защото това е нещото, което прави всички щастливи. Когато си победил, можеш да се събудиш с хубавото чувство. Искаме да покажем толкова много този сезон.

Свършихме много добра работа през лятото, но началото на сезона не беше това, което очаквахме, но трябва да се върнем на правилния път и да започнем да печелим мачове. Не мисля, че това е и половината от потенциала на този отбор. Единственият начин да дадем 100% е да продължим да работим. да слушаме мениджъра и треньорите, както да продължим да вярваме. Това направихме днес и видяхте резултата”, завърши Рашфорд.