Имобиле отново герой за Лацио в здрава битка на "Артемио Франки" (видео)

Лацио ликува на „Артемио Франки“ във Флоренция. Римският тим победи с 2:1 Фиорентина последен мач от 9-ия кръг на Серия „А“, а успехът на „орлите“ не дойде никак лесно. Хоакин Корея (24) даде аванс на Лацио, а Федерио Киеза (28) изравни. Чиро Имобиле (89) вкара решаващия гол, който бе разгледан с ВАР заради съприкосновение на Джордан Лукаку с противников играч. Въпреки това попадението бе зачетено и Лацио се поздрави с ценни три точки в борбата си за класиране в Топ 4. Голът бе под номер 10 за Имобиле във всички турнири. В добавеното време Фелипе Кайседо пропусна дузпа и пропусна да направи успеха на тима си по-изразителен.

След по-добри първи минути за отбора на Фиорентина, Лацио създаде най-добрите положения пред противниковата врата. Първо гол на Чиро Имобиле в 20-ата минута бе отменен правилно заради засада в момента на подаването към нападателя. Четири минути по-късно Имобиле напредна и пусна страхотно извеждащо подаване към Хоакин Корея, който излезе очи в очи в Бартломей Драговски, преодоля вратаря и отбеляза. Първоначално попадението бе отменено заради засада, но след намесата на ВАР голът бе зачетен.

Радостта на Лацио не продължи дълго и в 28-ата минута Федерико Киеза изравни. Огромна заслуга за гола има ветеранът Франк Рибери, който проби по левия фланг, навлезе в наказателното поле и заобиколен от четирима, подаде към свободния Киеза. Младокът от своя страна нанесе удар, който Стракоша не успя да отрази.

През второто полувреме бързите атаки по посока двете врати продължиха и в 60-ата минута мощен шут на Сенад Лулич бе спасен от Драговски. Пет минути по-късно отборът на Фиорентина подхвана бърза контраатака, при която Далберт центрира към Франк Рибери, но ударът на французина излезе в аут. В 66-ата минута и удар на Федерико Киеза не намери очертанията на вратата на Лацио. В 77-ата минута Луис Алберто шутира в аут, а след три минути Томас Стракоша показа добър рефлекс при опасен удар на Кастровили.

В 89-ата минута Чиро Имобиле отбеляза дежурния си гол след центриране на Джордан Лукаку от левия фланг. При попадението остана съмнение, че белгиецът е фаулирал противников играч преди да качи топката на главата на голмайстора на Лацио. Дълбоко в добавеното време „орлите“ получиха правото да изпълнят и дузпа за игра с ръка на Лука Раниери.
Бранителят блокира с ръка удар на Марко Пароло и тъй като бе получил жълт картон по-рано в хода на двубоя, видя червен картон. Зад топката застана Фелипе Кайседо, който стреля слабо и Драговски успя да улови.

ФИОРЕНТИНА – ЛАЦИО 1:2

0:1 Корея (24)

1:1 Киеза (28)

1:2 Имобиле (89)