Селтик и Рейнджърс не сбъркаха след мачовете в Европа (видео)

Селтик и Рейнджърс продължават надпреварата за титлата в Шотландия. Двата отбора само рамо до рамо в класирането и след 10-ия кръг, в който "детелините" разбиха с 4:0 като гост Абърдийн, а Джърс се наложи трудно на Мадъруел с 2:1.

През седмицата грандовете имаха тежки мачове в Лига Европа, където Селтик надви Лацио, а Рейнджърс измъкна точка при гостуването си на Порто.

Визитата на Селтик на "Питодри" се очакваше с голям интерес, но разликата в класите беше очевидна. "Зелено-белите" правеха каквото си поискат на терена и вкараха всичките 4 гола още до почивката. Точни бяха Едуард, Фримпонг, Форест и Елионуси.
Домакинството на Рейнджърс срещу Мадъруел се оказа по-трудно. Деванте Коул изведе гостите напред в 21-ата минута, а четвърт час по-късно Джеймс Таверние пропусна дузпа за Рейнджърс. "Сините" изравниха в самия крйа на полувремето чрез ветерна Джърмейн Дефоу, а през втората част взеха своето с гол на шведа Филип Хеландер.

Селтик и Рейнджърс водят в класирането с по 25 точки, а на трето място е Килмарнък със 17 пункта.