РБ Залцбург матира Рапид в последната минута (видео)

Кирил Десподов обра овациите след 12-ия кръг в австрийската Бундеслига, след като заби хеттрик във вратата на Санкт Пьолтен за убедителната победа на Щурм (Грац) с 4:0. Отборът на българина е на 5-о място в класирането, а убедителен лидер продължава да е РБ Залцбург, който вчера надви трудно с 3:2 Рапид (Виена).

Дербито започна според очакванията и домакините поведоха с попадение на унгарския младок Доминик Шоболшай от дузпа в 31-ата минута. Малко по-късно се разписа и норвежката сензация Ерлинг Хааланд, но Рапид не се предаде и върна едно попадение чрез Кристоф Кнасмюлнер (45'). В 87-ата минута защитникът Матео Барач изравни, отново след асистенция на Щефан Шваб, но последната дума имаха домакините и дълбоко в добавеното време Златко Юнузович осигури победата на РБ Залцбург.

Участникът в Шампионската лига е начело в подреждането с 32 точки, следван от ЛАСК Линц. Снощи ЛАСК спечели с 1:0 като гост на Алтах и има 29 точки. На трето място е Волфсбергер, а четвърти е Рапид с точка повече от Щурм.