Силно включване на Десподов, а Щурм спря шампиона РБ Залцбург

Националът Кирил Десподов се появи като резерва за Щурм (Грац) при домакинското равенство 1:1 срещу шампиона на Австрия РБ Залцбург. Бившият футболист на ЦСКА-София се появи в 69-ата минута на мястото на Торстен Рьохер и на няколко пъти се подигра със защитата на гостите. Той можеше дори да донесе победата на Щурм, но в две ситуации стреля на сантиметри от целта.

Щурм поведе в 17-ата минута с гол на Иван Любич и дълго време успяваше да задържи преднината си. През втората част влизането на Златко Юнузович, Патсон Дака и Такуми Минамино преобрази гостите, които закономерно изравниха в 73-ата минута чрез Секу Койта.

До края никой от съперниците не се примири с равенството и пред двете врати постоянно имаше интересни моменти. Десподов изкара жълт картон на Юнузович, след като напредна на скорост към наказателното поле и принуди бившия австрийски национал да го фаулира. Българинът сам изпълни прекия свободен удар и беше близо до гола, но топката профуча покрай гредата.

Малко по-късно Десподов слаломира между няколко защитници и поднесе топката на главата на свой съотборник, но той стреля неточно. В края българинът още веднъж отправи опасен удар от статично положение.

Равенството е едва второ за РБ Залцбург от 9 мача и с актив от 29 точки тимът води в класирането пред ЛАСК (Линц), който има 26 пункта.

Щурм е пети със 17 точки, а в следващия кръг ще гостува на аутсайдера Санкт Пьолтен.