Десподов изригна с хеттрик в Австрия (видео)

Българският национал Кирил Десподов отбеляза първите си попадения с екипа на австрийския Щурм (Грац). Бившият футболист на ЦСКА-София изигра поредния си силен мач за своя тим, като този път ознаменува добрите си изяви с голове. Днес Десподов отбеляза хеттрик във врата на Санкт Пьолтен за успеха на Щурм с 4:0. Двубоят беше от 12-ия кръг на австрийската Бундеслига. Досега попаденията убягваха на Десподов, който от началото на сезона в Австрия записа три асистенции за отбора си в пет мача. Днешният хеттрик бе първи за крилото на клубно ниво.

След нулево равенство през първото полувреме, крилото изведе Щурм (Грац) в 50-ата минута със страхотен удар, който не остави шансове на стража Кристоф Риглер. Десет минути по-късно Десподов получи подаване от Китешвили и преодоля вратаря на домакините за втори път. В 68-ата минута Беким Балай изпълни точно 11-метров наказателен удар, отсъден за нарушение на Давиес, който събори Рьохер, озовал се очи в очи с Риглер.

Десподов отбеляза своя хеттрик в 79-ата минута, след като получи дълга топка зад защитата на домакините. Сам срещу вратаря на Санкт Пьолтен българският национал показа железни нерви и реализира. Минута след третия си гол Десподов напусна терена под овациите на гостуващата агитка, а в игра влезе Хуспек.

След този успех Щурм (Грац) заема пета позиция с актив от 20 точки. Шампионът Ред бул Залцбург, който миналата седмица завърши 1:1 с Десподов и компания, е лидер с актив от 29 точки, но има и мач по-малко.

"Много важни три точки. Аз съм много щастлив, че отбелязах хеттрик", написа Десподов в личната си страница в Инстаграм.