7:0! Легия унищожи най-големия си съперник (видео)

Легия (Варшава) започна сезона колебливо, но вече навлиза във форма и е само на две точки от върха в полското първенство. Вчера столичният гранд постигна смазваща победа със 7:0 срещу най-големия си съперник в исторически план Висла (Краков).

Висла е в много тежка криза и записа пет поредени загуби, като се намира на 14-о място от 16 отбора. В състава личат имената на ветераните Павел Брожек, Рафал Богуски и Марчин Василевски, който стана шампион на Англия с Лестър, но представянето през последния месец е трагично.

Снощният мач започна с ранен гол на Лукиняш, а до почивката на два пъти точен беше Жозе Канте. Гвинеецът оформи своя хеттрик в 53-ата минута, но Легия не спря дотук. Арвидас Новиковас (75'), Павел Вжолек (80') и Ярослав Ниежода (90') докараха до екстаз феновете на домакините, а тези на гостите напуснаха стадиона далеч преди последния съдийски сигнал.

Начело в полската Екстракласа е Висла (Плоцк) с 25 точки, Пяст Гливице и Погон (Шчечин) имат по 24, а Легия и Краковия са с по 23. Новакът Ракув (Честохова), където играе Александър Колев, е на 12-а позиция с 15 точки.