Хеттрик на Пулишич засили Челси към седмата поредна победа

Челси постигна седма поредна победа във всички турнири, след като надделя с 4:2 над Бърнли на "Търф Моор" в двубой от 10-ия кръг на Премиър лийг. Герой за "сините от Лондон" този път бе Кристиан Пулишич (21', 45', 56'), който отбеляза първите си три гола за клуба. Вилиан (58') добави още едно попадение, а Джей Родригес (86') и Дуайт Макнийл (89') направиха в края загубата на Бърнли по-поносима.  За Челси това бе четвърти пореден успех в първенството, което се случва за първи път от септември 2017 година. С него тимът на Франк Лампард се изравни по точки с Лестър, който заема трето място във временното класиране.

Нападателят на домакините Крис Ууд не успя да се възстанови навреме и отпадна от плановете за днес. Джей Родригес зае неготово място в атаката на Бърнли. Джак Корк пък започна вместо Роби Брейди. Кристиан Пулишич стартира като титуляр в Премиър лийг за първи път от август, след като се включи много добре в двубоя срещу Аякс през седмицата. Калъм Хъдсън-Одой остана на пейката.
В първите 20-ина минути не се случи нищо интересно на "Търф Моор". В 21-вата Лоутън се подхлъзна в своята половина  и подари топката на Пулишич. Американецът напредна, влезе в наказателното поле, задържа между трима бранители и стреля в далечния ъгъл, отбелязвайки първия си гол за Челси. Бърнли опита веднага да отговори. Сантиметри не достигнаха обаче на Барнс да прати топката с глава във вратата, а малко след това Кепа се намеси много добре, избивайки с една ръка удар на Питерс от 20-ина метра.

В 28-ата минута Пулишич бе близо до втори гол, но този път неговият изстрел бе избит от Поуп, въпреки че преди това имаше рикошет в крака на Лоутън.

Две минути след това Барнс пропусна стопроцентова възможност да изравни, след като бе изпуснат на далечната греда и от два метра не успя да уцели вратата с глава.
В самия край на първото полувреме Пулишич отбеляза и втория си гол. Вилиан пресече лошо подаване на Тарковски, след което продължи към американеца, който стигна до наказателното поле и стреля. Топката рикошира в крака на Мий и така стана недостижима за Поуп - 0:2.

В началото на второто полувреме Барнс пропусна трета добра възможност за днес, след като отново не бе точен.
В 56-ата минута Пулишич оформи своя хеттрик, след като засече с глава центриране на Маунт отляво.

В 77-ата минута Хъдсън-Одой падна в наказателното поле, а Майкъл Оливър посочи бялата точка. ВАР обаче правилно прецени, че това решение е грешка на главния рефер и го томени. Хъдсън-Одой пък получи жълт картон за симулация.
Четири минути преди края Джей Родригес страхотен удар от 30-ина метра. Отпускането в редиците на Челси доведе до още един гол във вратата на Кепа в 89-ата минута. Макнийл стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в крака на Томори и навести вратата на гостите за втори път.