Франция не успя да пречупи Турция

Франция не успя да си осигури класиране на европейското първенство. “Петлите” завършиха 1:1 срещу Турция на “Стад дьо Франс”. Влезлият като резерва Оливие Жиру откри резултата в 76-ата минута, но друга резерва Каан Айхан изравни пет минути по-късно. Така турците запазиха първото си място в групата, като двата отбора имат по 19 точки и остават с огромни шансове да играят на Евро 2020.

Световният шампион започна активно, като създаде положения още в началото на срещата. Защитата на съперника обаче се справяше с атаките на домакините и постепенно турците показаха, че няма да стоят в собствената си половина и само да отбиват нападенията.

Отлична атака на "петлите" в 17-ата минута можеше да доведе до откриване на резултата. Коман великолепно изведе Гризман, но играчът на Барселона стреля в тялото на Гюнок. При добавката Сисоко насочи топката, но вратарят отново се намеси прекрасно. Тимът на Дидие Дешан определено имаше предимство и започна по-често да отправя удари към вратата на гостите.

В основата на повечето добри атаки бе Антоан Гризман. Той, Коман и Сисоко пробваха да преодолеят Гюнок, но това не се случи. Лангле също имаше възможност, след като бе изпуснат при ъглов удар, но насочи топката встрани от вратата. Много красив удар на Гризман в 36-ата минута също не намери целта.

Наставникът на Турция опита да промени нещо за второто полувреме и пусна в игра Чалханоглу и Айхан. Промените на Гюнеш се оказаха много удачни макар и в един момент това да не изглеждаше така. След час игра Чалханоглу изведе Юлмаз, но то стреля над вратата и пропусна най-добрата възможност от началото на мача. Гостите играха доста по-стабилно след почивката, а французите доста по-рядко създаваха положения.

Дешан също направи промяна, която имаше сериозно въздействие върху мача. В 72-ата минута на терена се появи Оливие Жиру на мястото на предпочетения за титуляр Бен Йедер. Малко по-късно нападателят на Челси отбеляза 38-ия си гол за националния отбор, като е само на три от легендата Мишел Платини. След ъглов удар в 76-ата минута Жиру засече топката с глава и откри резултата. Французите предвкусваха победата, но двете резерви на Турция комбинираха за изравнителен гол. Чалханоглу намери Айхан и той направи резултата 1:1.

ФРАНЦИЯ - ТУРЦИЯ 1:1
1:0 - Жиру (76)
1:1 - Каан (81)