Червен картон съсече високите амбиции на Реал Сосиедад

Отборът на Реал Сосиедад претърпя поражение с 1:2 у дома от Хетафе в двубой от осмия кръг на Примера дивисион. “Чури урдин” вкараха още в шестата минута чрез Микел Мерино. В 53-ата домакините останаха с човек по-малко и това помогна на гостите да направят пълен обрат с попадения на Хайме Мата (69) и Неманя Максимович (89). При победа тимът на Иманол щеше да е на втора позиция.

В шестата минута Порту центрира отдясно към първата греда, където Микел Мерино реализира с плонж. От десет мера той прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря Давид Сория. В 20-ата стражът на кастилския тим реагира майсторски след шут на Микел Оярсабал. “Чури урдин” продължиха да играят разнообразно в атака, докато гостите от “Колисеум Алфонсо Перес” имаха ограничени действия в половина на съперника.
В 53-ата централният защитник на баските Диего Йоренте получи втори жълт картон. Този момент се оказа ключов, тъй като след това натискът на Хета донесе обрат. В 69-ата минута Дамиан Суарес центрира отдясно и Хайме Мата реализира атрактивно попадение с глава. В 89-ата Неманя Максимович направи 1:2 след разбъркване в наказателното поле на домакините.