Провокативен дрон временно спря Дюделанж - Карабах, гостите разкъсаха съперника

Отборът на Карабах спечели с 4:1 гостуването си на Дюделанж в мач от група А на Лига Европа. Двубоят беше прекратен след 36 минути игра при резултат 0:2. Причината за преустановяването на срещата е появата на дрон, носещ арменския флаг.
Един от футболистите на Карабах направи опит да свали дрона с топката, но показа неточен мерник. Срещата беше прекратена за двайсетина минути и след това отново беше възобновена.

Зубир откри в 11-ата минута след колеблива изява на вратаря. В 30-ата гостите матираха защитата на съперника с хубаво центриране и точен удар с глава на Мичел. В 36-ата срещата беше прекъсната за 20-ина минути заради споменатия дрон. Веднага след подновяването на играта Ричард вкара за 0:3 след наивна дузпа. В 62-ата домакините останаха с човек по-малко. В 69-ата Кинтана вкара за 0:4, а в самия край люксембурци се отчетоха с почетен гол.

Българинът Симеон Славчев също взе участие в мача. Той се появи като резерва в 60-ата минута на двубоя на мястото на Караев.