Фламенго и Габигол триумфираха с Рекопа Судамерикана

Шампионът на Южна Америка

Фламенго спечели за първи път в своята история Рекопа Судамерикана (южноамериканският еквивалентен на Суперкупата на Европа), след като победи с 3:0

носителя на Копа Судамерикана

Индепендиенте дел Вале.

Първият мач в Еквадор беше завършил 2:2

, но пред препълнените трибуни на "Маракана" бразилците вдигнаха втори международен трофей в рамките на три месеца.

Героят на Менго от 2019 година Габриел Барбоса даде аванс на домакините в 19-ата минута. Габигол удари с глава горната греда, а при добавката изправи на крака 80 000 по трибуните. Червен картон на Вилям Арао обаче затрудни бразилците, които на няколко пъти се спасиха от изравняване. Габигол пък беше близо втори гол преди края на първата част.

След почивката еквадорците натиснаха да търсят изравнително попадение, но след бърза контраатака в 63-ата минута Жерсон удвои. Отново той беше точен и в 89-ата минута, когато оформи крайното 3:0.

Малко преди това Кабеса от гостите също беше изгонен за опасна игра.

Така Фламенго на Жесус Жесуш спечели пореден трофей след идването на португалеца, който изведе Фла до златен дубъл през миналия сезон. Най-популярният тим в Бразилия в края на 2019 година вдигна Копа Либертадорес след пауза от 38 години, а дни по-късно и титлата на страната след 10-годишно чакане.