Яго Аспас зарадва "Балаидос", Селта игра с 10-има повече от час

Отборът на Селта победи минимално с 1:0 гостуващия Леганес в битка между опашкарите в Ла Лига. Лидерът на “небесносините” Яго Аспас донесе успеха с гол в 62-рата минута. С трите точки тимът от “Балаидос” се измъкна над зоната на изпадащите, където останаха гостите от Мадрид.

Още в 21-вата минута домакините останаха с десетима футболисти след директен червен картон на Филип Брадарич заради грубо нарушение. До края на полувремето преобладаваха нервите. В 59-ата съдията показа червен картон на Оскар Гарсия. След намесата на ВАР картонът беше анулиран, след като на повторенията се видя, че дори няма нарушение. В 62-рата Лукас Оласа центрира, а Яго Аспас технично насочи по диагонала, изненадвайки вратаря на гостите за крайното 1:0.