Пирин с категорична победа над Славия

Волейболният отбор на Пирин (Разлог) постигна 3-а поредна и общо 8-а победа в Суперлигата на България при мъжете, след като надигра категорично като гост Славия с 3:0 (25:10, 25:19, 25:21) в мач от 17-ия кръг, игран тази вечер пред едва по-малко от 100 зрители в зала "Панайот Пондалов" в столицата.

Така разложани се изкачиха на 6-о място във временното класиране с 8 победи, 9 загуби и 25 точки, но преди изиграването на останалите срещи от кръга. Славия пък продължава да е на дъното, на последното 12-о място с едва 1 победа, 16 загуби и 2 точки. В следващия 18-и кръг Пирин е домакин на Черно море (Варна), докато "белите" ще играят с ЦСКА. И двете срещи са в петък (28 февруари) от 18,00 часа.

В първите два гейма гостите от Разлог изцяло диктуваха играта и лесно поведоха с 2:0 след 25:10 и 25:19. Третата част тръгна с преднина за домакините от Славия, след което играта продължи точка за точка. След 11-та точка Пирин, обаче, отново пое инициативата и записа чиста победа след 25:21 и 3:0.

СЛАВИЯ - ПИРИН (РАЗЛОГ) 0:3 (10:25, 19:25, 21:25)
СЛАВИЯ: Константин Нечев, Апостол Боянов, Васил Николов, Мирослав Тодоров, Стивън Димитров, Николай Захариев - Димитър Механджийски-либеро (Виктор Недялков, Божидар Георгиев, Виктор Будуров, Борислав Николов)
Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ
ПИРИН: Николай Манчев, Йордан Желязков, Благовест Катранджиев, Георги Елчинов, Георги Чалъков, Костадин Гаджанов - Христо Колев-либеро (Тодор Димитров, Любослав Телкийски)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.