Рутинна победа увеличи аванса на Манчестър Сити пред Лестър (видео)

Манчестър Сити не срещна никакви трудности с Уест Хам и победи "чуковете" с 2:0 в оложена среща от 26-ия кръг на Премиър лийг. Головете вкараха Родриго Ернандес с глава в 30-ата минута и Кевин Де Бройне в средата на второто полувреме.

"Гражданите" намалиха изоставането си от водача Ливърпул на 22 точки, но по-важното е, че дръпнаха с 4 пред третия Лестър. Уест Хам не можа да се измъкне от зоната на изпадащите и няма победа в последните си 6 мача.

Джосеп Гуардиола направи пет промени в състава в сравнение с гостуването на Тотнъм (0:2). Сред титулярите се появиха Аймерик Лапорт, Бенжамен Менди, Давид Силва, Бернардо Силва и Габриел Жезус. Атаката водеше Серхио Агуеро, а Рахийм Стърлинг пропуска мача заради контузия.

Нямаше го и Олександър Зинеченко, който изтърпява наказание. Рияд Марез, Илкай Гюндоган и Фернандиньо бяха сред резервите.

Мениджърът на Уест Хам Дейвид Мойс не пусна нито един чист типичен нападател от първата минута, а вместо това в предни позиции действаха Робърт Снодграс и Микейл Антонио. Защитата бе съставена от петима, а в средата на терена се разчиташе на Деклан Райс, Томаш Сучек и Марк Нобъл.

На пейката за "чуковете" останаха Фелипе Андерсон, Мануел Лансини и Себастиан Але.

Сити притисна съперника от самото начало. Перфектен пас на Давид Силва изведе Габриел Жезус сам срещу Лукаш Фабиански, но бразилецът се засуети и позволи на Райън Фредерикс да изчисти. Агуеро също имаше възможност да открие резултата, но стреля на сантиметри от гредата.

В 14-ата минута Кевин Де Бройне подаде на Жезус, а нападателят отново не показа решителност и Аарън Кресуел предотврати опасността. Госие изобщо не поглеждаха напред и всичките им усилия бяха концентриране в това да отбиват атаките на Сити.След половин час игра логичното се случи. След центриране от корнер Иса Диоп изби към Де Бройне, който повторно насочи топката в наказателното поле и Родриго Ернандес много технично продължи пътя й към мрежата - 1:0.

В 38-ата минута Бернардо Силва пропусна добро положение, шутирайки в аут, а в самия край на полувремето Кайл Уокър опита далечен изстрел, но топката премина много далеч от целта.

Домакините потърсиха втори гол веднага след почивката, с който да решат нещата в своя полза. Уест Хам обаче се изнесе малко по-напред и за футболистите на Гуардиола вече не беше толкова лесно да стигат до удари към Фабиански.

В 60-ата минута Фредерикс напусна принудително и вместо него за "чуковете" влезе Пабло Сабалета, който бе приветстван от феновете на бившия си отбор. Секунди по-късно след удар на Бернардо Силва топката мина над вратата, но в 62-ата минута "гражданите" ликуваха. Точен беше Де Бройне, който от сравнително малък ъгъл майсторски стреля по диагонала и преодоля Фабиански.Скоро след гола Гуардиола смени Лапорт с Джон Стоунс. "Гражданите" намалиха темпото, но в моментите, когато вдигаха скоростта, веднага създаваха напрежение пред вратата на Уест Хам. В 77-ата минута поредното умно отиграване на Де Бройне осигури нов шанс за Габриел Жезус, но неговият удар беше отразен от Фабиански.

Десетина минути преди края на редовното време дебют за Уест Хам направи привлеченият от Хъл Сити Джаред Боуен. Лондончани не допуснаха ново попадение, но и в този мач разочароваха с представянето си и опасността да изпаднат изглежда все по-реална.