Нефтохимик с чиста победа над Черно море (статистика)

Волейболният шампион на България Нефтохимик 2010 (Бургас) постигна 7-а поредна и общо 14-а победа в Суперлигата за мъже. Играчите на Николай Желязков се наложиха без особени проблеми у дома над Черно море (Варна) с 3:0 (25:19, 25:20, 25:21) в мач от 16-ия кръг, игран тази вечер пред едва 200 зрители в зала "Младост".

Така шампионите продължават да са еднолично начело във временното класиране с 14 победи, 2 загуби и 42 точки. Черно море пък остава на 10-а позиция с 4 победи, 12 загуби и 9 точки. В следващия 17-и кръг Нефтохимик гостува на коравия тим на Марек Юнион Ивкони (Дупница), а варненци са домакини на Дунав (Русе).

Домакините от Нефтохимик диктуваха играта през целия първи гейм и поведоха без проблем след 25:19. Във втората част играта бе равностойна до 6:6, след което Черно море дръпна за кратко, но шампионите изравниха и обърнаха в своя полза. В следващите минути Нефтохимик продължи да доминира и увеличи аванса си след 25:20. Третата част протече идентично на първата и бургазлии се поздравиха с нова чиста победа след 25:21 и 3:0.

Най-полезен за Нефтохимик бе Денис Карягин с 15 точки (3 блока, 1 ас, 65% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане) за победата. Петър Христов и Георги Петров добавиха по 9 точки за успеха. За тима на Черно море Явор Генов приключи с 14 точки.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 3:0 (25:19, 25:20, 25:21)
НЕФТОХИМИК 2010: Добромир Димитров 1, Петър Христов 9, Георги Петров 9, Денис Карягин 15, Максим Дрозд 7, Илия Петков 7 - Христо Христов-либеро (Стоян Самунев)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
ЧЕРНО МОРЕ: Йоан Кайряков, Стефан Иванов 2, Явор Генов 14, Калоян Балабанов 5, Николай Колев 10, Траян Иванов 2 - Борис Димов-либеро (Данаил Димов, Иван Манолов 2, Петър Петров, Димитър Славов 1, Борислав Желязков-либеро)

Старши треньор: ЮЛИАН ТУПАНКОВ.