Алавес удари пряк конкурент в дъното (видео)

Отборът на Алавес постигна ценна победа с 2:1 в домакинството си на Ейбар от 23-ия кръг на Примера дивисион. Двубоят противопостави два от отборит, борещи се за оцеляването си в елита, затова успехът на домакините на “Естадио Мендисороса” е с двойна стойност.

И трите попадения в срещата паднаха през втората част. алавес откри резултата в 46-ата минута, когато Хоселу пусна извеждащ пас за Луакс Перес, който технично чукна топката покрай вратаря за 1:0.

В 66-ата минута резултатът бе удвоен. Алейш Видал напредна отляво и цнтрира по земя в наказателното поле, там Хоселу пропусна топката за нахлуващия от врота позиция Оливър Бърк, който не сгреши за 2:0.

Ейбар успя да върне интригата в края. В 83-ата минута Фабиан Ореяна се разписа със страхотен шут от границата на пеналта за 2:1.

В крайна сметка обаче повече голове нямаше и Алавес се поздрави с победата, като така събра актив от 27 точки и временно излезе на 13-ото място в таблицата. В същото време Ейбар остава на 16-ата позиция с 24 спечелени точки.