Интер излъга Удинезе и си върна второто място в Серия А (видео)

Отборът на Интер си върна второто място в Серия А след успех с 2:0 като гост над Удинезе в двубой от 22-ия кръг. Успехът не дойде никак лесно за "нерадзурите", които стигнаха до победата с два гола на Ромелу Лукаку през второто полувреме. Белгиецът откри в 64-ата минута, а в 71-ата от дузпа оформи крайния резултат.

"Нерадзурите" излязоха на "Фриули" за задължителна победа срещу непредсказуемите домакини и очакванията за оспорвана битка се оправдаха напълно. С победата Интер събра 51 точки и изпревари Лацио за второто място. Лидер е Ювентус с 54.

Дебют в Серия А направиха трите нови попълнения в състава на Антонио Конте - Ашли Йънг, Виктор Мозес и Кристиан Ериксен. Капитанът Самир Ханданович обаче пропусна двубоя поради контузия. Той е с пострадал пръст и може да не участва и в дербито на Милано срещу Милан следващата седмица.

Така до Ромелу Лукаку от първата минута действаш младия Себастиано  Еспозито.
Интер тръгна мощно в атака от първата минута и скоро стигна до удар в очертанията на вратата чрез Кристиан Ериксен. Отговорът на Удинезе не закъсня. Родриго Де Паул стреля силно извън наказателното поле, но ударът му беше отразен от Падели. Постепенно Удинезе овладя инициативата и играта се пренесе в половината на Интер. Това позволи на гостите да контраатакуват и да разкрият слабостите в защита на "фриуланите".
Към 30-ата минута играта позагуби от остротата си и интересните положения липсваха, освен един удар на Ериксен минута преди края на редовното време, който беше блокиран от бранител на Удинезе. В края на полувремето симулация на Де Паул вбеси треньора на Интер Антонио Конте, който реагира бурно. Така отборите се прибраха на почивка без отбелязан гол и всичко остана за решаване през втората част.

Втората част започна динамично, а в 54-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена. В 60-ата минута отбраната на Интер се пропука след атака по фланга. Последва центриране, което рикошира и топката попадна в оставения без надзор Де Паул, който стреля, но неточно. В последвалата атака се откри възможност пред влезлия като резерва за Интер Алексис Санчес, но той се забави с удара и в крайна сметка топката беше отразена. В 64-ата минута се стигна до откриване на резултата в полза на Интер, след като Ромелу Лукаку се възползва от открилата се пред него възможност. Само четири минути по-късно белгиецът отново можеше да се разпише, но Удинезе оцеля след спасяване на Муса.

В 70-ата минута се стигна до дузпа за Интер след нарушение на вратаря Мусо срещу Алексис Санчес. С изпълнението се зае Лукаку, който не сбърка и на практика сложи точка на спора. Десетина минути по-късно Лазаня можеше да върне едно попадение за домакините, но ударът му мина край вратата. Резултатът се запази до края и така Интер записа своята девета попада от 11 мача срещу Удинезе, а двубоят беше пети поред срещу този съперник без допуснато попадение.

Удинезе - Интер 0:2
0:1 - Лукаку (64)
0:2 - Лукаку (71-дузпа)

Удинезе: Муса, Бекао, Де Майо, Нуйтинк, Ларсен, Фофана, Мандрагора, Де Паул, Сема, Окака, Лазаня.
Интер: Падели, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Мозес, Весино, Барела, Ериксен, Йънг, Лукаку, Еспозито.